Menu Content/Inhalt
Strona startowa
Zarejestruj się na naszej stronie, a o nowościach powiadomimy cię drogą mailową.

NEWSLETTERWiadomość HTML?

Goście on-line

Konferencja naukowa "Rozwój regionalny..." PDF Drukuj Email

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

"ROZWÓJ REGIONALNY I POLITYKA REGIONALNA W POLSCE

PIERWSZE DOŚWIADCZENIA I NOWE WYZWANIA CZŁONKOSTWA W UNII EUROPEJSKIEJ"

Poznań, story 26-27 listopada 2009 r.
page Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 10px">

 

 

Szanowni Państwo!

     Miło nam przypomnieć o zbliżającej się Międzynarodowej Konferencji nt. Rozwój regionalny i polityka regionalna w Polsce – pierwsze doświadczenia i nowe wyzwania członkostwa w Unii Europejskiej organizowanej w dniach 26-27 listopada 2009 r., przez Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

     Konferencja stanowi element projektu pt. Uruchomienie specjalności „Rozwój Regionalny” na kierunku gospodarka przestrzenna na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu celem kształcenia kadr, który jest realizowany przez Nasz Instytut, w okresie od października 2007 r. do września 2011 r., w ramach działania 5.4.3 - ”Wspieranie kształcenia kadr dla potrzeb rozwoju regionalnego na kierunku gospodarka przestrzenna – w specjalnościach zamawianych u Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Głównym celem Konferencji jest ocena i przedstawienie efektów wykorzystania w Polsce Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności w okresie (2004-2006). Ważnym celem Konferencji jest również charakterystyka procesu budowy nowego modelu polskiej polityki regionalnej oraz doświadczeń perspektywy finansowej polityki spójności 2007-2013. Przewidujemy, że Konferencja stanie się okazją do wymiany poglądów na ten temat nie tylko środowiska akademickiego z kraju i z zagranicy, ale również przedstawicieli praktyków bezpośrednio zaangażowanych w proces przygotowywania i realizacji programów rozwoju regionalnego.
     Pragniemy serdecznie podziękować za nadesłane zgłoszenia, jak również referaty, komunikaty i postery. Zgodnie z informacją zawartą w Komunikacie 1, wszystkie nadesłane abstrakty zostały zweryfikowane przez Komitet Naukowy Konferencji.

     Z przyjemnością informujemy, że patronat nad Konferencją zgodzili się objąć: Pani Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego; Pan prof. dr hab. Tadeusz Markowski, Przewodniczący Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk oraz Pan prof. dr hab. Bronisław Marciniak J.M. Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

     Przypominamy również, że w związku z otrzymaniem dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach II edycji Konkursu „Fundusze Europejskie na poziomie Narodowej Strategii Spójności” oraz pozyskaniem Sponsorów, Uczestnicy konferencji nie będą wnosili opłaty wpisowej obejmującej m.in.: materiały konferencyjne (w tym książkę abstraktów) oraz usługi cateringowe podczas Konferencji (przerwy kawowe, obiady i kolacje). Uczestnicy Konferencji we własnym zakresie opłacają koszty dojazdu oraz nocleg.

 

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UCZESTNICTWEM W KONFERENCJI SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZGŁOSZENIA SWOJEGO UDZIAŁU (BEZ REFERATU). PROSIMY O WYPEŁNIENIE ZAMIESZCZONEJ KARTY ZGŁOSZENIA I PRZESŁANIE NA ADRES SEKRETARIATU KONFERENCJI. 

 

 

Z wyrazami poważania –

 

Dyrektor  Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej 

prof. UAM dr hab. Waldemar Ratajczak

 

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji

prof. UAM dr hab. Paweł Churski

 

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

SCHEMAT PROGRAMU KONFERENCJI

 

KOMUNIKAT NR 2

 

KOMUNIKAT NR 1

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

KARTA ZGŁOSZENIA

    

 

» Informacja dotycząca dofinansowania Konferencji «

 

» Informacja dotycząca patronatu «

 

Zmieniony ( 16.10.2009. )
 
« poprzedni artykuł